وبلاگ

ساخت کفی طبی در غرب تهران

Nullam euismod commodo

ساخت کفی طبی در غرب تهران

کفش‌ و کفی طبی برای محافظت از پا و اصلاح مشکلات آن استفاده می شود. با اینکه مشکلات ارتوپدی پا هم در کودکان و هم در بزرگسالان به وجود می آید، اما اغلب بزرگسالان هستند که از کفش طبی استفاده می کنند. بزرگسالان به منظور برطرف شدن مشکلات پا، محافظت بیشتر از پا و دارا بودن کفی نرم از این کفش ها استفاده می کنند. بطور مثال کفش طبی مناسب درد مرتبط با آرتریت را تسکین می‌دهد.

صافی کف پا - درمان خار پاشنه-کمر درد-پا درد-درد کف پایی-درد پاشنه -درد زانو-درد زانو کف پای صاف-چرخش پا به داخل - کفی طبی -کفی ارتوپدی-کفی خار پاشنه -ساخت کامپیوتری کفی -کفی طبی با اسکن از پا-اسکن از کف پا انواع کفش طبی زنانه و مردانه به عنوان وسیله ای ارزشمند جهت کمک به پاهای فرد نه تنها برای افرادی که دچار مشکل هستند بلکه برای افراد سالم نیز ضروری است. بسیاری از ورزشکاران، مخصوصا دونده‌ها، از کفش‌های طبی به خاطر راحتی و محافظت از پا استفاده می‌کنند. این کفش‌ها همچنین برای جلوگیری از بروز مشکلاتی که در آینده ممکن است برای پا به وجود آید می تواند مورد استفاده قرار گیرد. کفش طبی به پیچ خوردگی پا را کاهش می دهد و از پا محافظت می کند. کفش های طبی پا را در جای خود نگه می دارند و علاوه بر این بسیار مستحکم و با دوارم هستند. استفاده از این کفش ها تاثیرات مثبتی را بر زانو، قوزک پا، لگن و کمر می گذارد. کفش‌هایی که طراحی استانداردی دارند را می‌توان با کفی‌ طبی به یک کفش طبی تبدیل کرد. کفی‌ طبی با کیفیت می‌توانند مزایایی مشابه با کفش‌های طبی داشته باشند. کفی کفش طبی انواع مختلفی دارند که هر کدام به شیوه های مختلفی از پا محافظت می‌کنند. بعضی از کفی‌ها از گودی کف پا (قوس کف پا) پشتیبانی می‌کنند، این نوع کفی طبی کفش برای قوس‌های زیاد کف پا و صافی کف پا مؤثر هستند، همچنین حمایت از گودی کف پا به کاهش چرخیدن پا به داخل کمک می‌کند. بعضی از کفی های طبی دیگر راحتی و حفاظت از پا را ارائه می کنند. بعضی از کفی‌های طبی گران قیمت تر که بطور سفارشی ساخته می شوند، می توانند کاربردهای متعددی داشته باشند. برای تصمیم گیری در مورد خرید کفش یا کفی طبی با یک فرد متخصص مشورت کنند. پزشک می‌تواند به شما در خرید بهترین نوع کفش یا کفی با توجه به نیازهای فردی‌تان کمک کنند.

انواع

ارتزها کفی های طبی هستند که برای اصلاح الگوی راه رفتن مورد استفاده قرار می گیرند. کفی طبی در شکل‌ها، اندازه‌ها و مواد مختلف عرضه می‌شوند و به چند دسته اصلی تقسیم بندی می‌گردند، که عبارتند از:

 • کفی ها و کفش های طبی که برای تغییر عملکرد پا (کنترل عملکرد پا) طراحی می‌شوند.
 • کفی ها و کفش های طبی که برای حفاظت از پا طراحی شده اند.
 • کفی و کفش های طبی که به منظور کنترل عملکرد و حفاظت از پا طراحی شده اند.

در ادامه انواع مختلف کفی و کفش طبی شرح داده می شود:

 1. سفت: کفی های سفت برای کنترل عملکرد طراحی می‌شود و در اصل برای راه رفتن یا و برای کفش مجلسی مورد استفاده قرار می‌گیرند . این نوع کفی طبی عموماً از مواد مستحکمی مثل پلاستیک یا فیبر کربن ساخته می‌شوند. کفی های سفت با استفاده از قالب پا ساخته می‌شوند. کفی طبی سفت حرکت دو مفصل اصلی کف پا که دقیقاً در زیر مفصل قوزک پا قرار دارند را کنترل می‌کنند و باعث بهبود قوس کف پا می شود، همچنین مانع از خشکی و درد در پا، ران و کمر می‌شوند.
 2. نرم: کفی طبی نرم عموماً ضد ضربه است، تعادل را افزایش می‌دهد و مانع از فشار روی نقاط دردناک می شود. این نوع کفی طبیعموماً برای افراد مبتلا به دیابت، آرتریت و  افرادی که بدشکلی پا (مانند پای پرانتزی و ضربدری و درمان درد کف پا) دارند مؤثر است. کفی کفش نرم کل کف پا (پاشنه تا انگشتان پا) را پوشش می دهند. کفی نرم، همانند کفی طبی سفت با استفاده از قالب پا ساخته می‌شوند.
 3. نیمه سفت: کفی طبی نیمه سفت باعث حفظ تعادل پا در حین راه رفتن و ورزش کردن می‌شوند. کفی های طبی نیمه سفت عموماً از لایه‌های نرم ساخته می‌شوند که با موادی سفت تر مستحکم شده است.

صافی کف پا - درمان خار پاشنه-کمر درد-پا درد-درد کف پایی-درد پاشنه -درد زانو-درد زانو کف پای صاف-چرخش پا به داخل - کفی طبی -کفی ارتوپدی-کفی خار پاشنه -ساخت کامپیوتری کفی -کفی طبی با اسکن از پا-اسکن از کف پا

 

 

 

 

 

در ادامه به بعضی از بیماری‌هایی که با استفاده از کفی و کفش طبی بهبود پیدا می‌کنند اشاره شده است:

 1. پاشنه درد
 2. خار پاشنه
 3. التهاب فاشیای پلانتار ;لیگامان بلند و نازک در ناحیه کف پا و درد کف پا
 4. درد ناشی از گودی بیش از حد کف پا
 5. صافی کف پا
 6. پروناسیون شدید
 7. التهاب تاندون آشیل
 8. زانودرد
 9. کمردرد
 10. دیابت
 11. درد ساق پا

کفش و کفی سفارشی

کفی و کفش طبی سفارشی به صورت اختصاصی برای محافظت و راحتی پای شما طراحی می‌شوند. کفی و کفش سفارشی تجویزی برای شما و مناسب پای شما طراحی می‌شوند. این نوع از کفش و کفی طبی با دقیقاً با قالب پای شما انطباق دارند و بر اساس نحوه راه رفتن شما طراحی می‌شود. این نوع کفی و کفش طبی تنها پس از معاینه کامل پا، قوزک و ساق پا توسط ارتوپد فنی ساخته می‌شود تا کفی یا کفشی که ساخته می‌شود با ساختار و پاتولوژی شما کاملا مطابقت داشته باشند. کفی و کفش طبی سفارشی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • کفی و کفش طبی عملکردی: این نوع کفش و کفی برای کنترل حرکت غیرنرمال طراحی می‌شوند و برای درمان پادرد ناشی از حرکت غیرنرمال و درمان آسیب دیدگی‌هایی از قبیل درد ساق پا یا التهاب تاندون بکار برده می‌شوند. کفی و کفش طبی عملکردی اغلب از مواد نیمه سفتی مثل پلاستیک یا گرافیت ساخته می‌شوند.
 • کفی و کفش طبی انعطاف پذیر: این نوع از کفش ها و کفی های طبی نرم هستند و راحتی بیشتری را ارائه می‌کنند. این ارتزها برای درمان بیماری هایی مانند زخم‌های پا  ناشی از دیابت و پینه پا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پزشک از کفی و کفش طبی برای درمان مشکلات پا از قبیل خار پاشنه پا، آماس کیسه‌ی مفصلی، التهاب تاندون، زخم‌ پای ناشی از دیابت، پا درد . درد قوزک و پاشنه پا استفاده می‌کند. تحقیقات بالینی نشان می‌دهد که کفش و کفی طبی که توسط پزشک تجویز شده است، باعث کاهش درد و بهبود عملکرد پا می‌شود.

کفش‌ طبی نسبت به کفی‌ طبی قیمت بالاتری دارند، اما هزینه ی بیشتری که برای کفش طبی پرداخت می‌شود عموماً ارزشش را دارد. کفش‌های طبی برخلاف کفی‌های طبی بر اساس پاهای هر فرد قالب بندی و ساخته می‌شوند و از اندازه و متناسب بودن آن‌ها برای خود مطمئن خواهید بود. کفش‌های طبی سفارشی از مواد درجه یک ساخته می‌شوند و در صورت مراقبت صحیح دوام و ماندگاری زیادی خواهند داشت.

 

ارزیابی بیومکانیک و اسکن کف پا

اگر چه کفی‌های آماده در بازار باعث بهبود علائم در بعضی از افراد می‌شوند، اما نمی‌توانند همانند کفی‌های تجویز شده از سوی پزشک، دامنه گسترده ای از علائم را بهبود ببخشند. صافی کف پا - درمان خار پاشنه-کمر درد-پا درد-درد کف پایی-درد پاشنه -درد زانو-درد زانو کف پای صاف-چرخش پا به داخل - کفی طبی -کفی ارتوپدی-کفی خار پاشنه -ساخت کامپیوتری کفی -کفی طبی با اسکن از پا-اسکن از کف پا

کفی‌ و کفش طبی تجویزی به دلیل این که بر اساس پای بیمار به صورت سفارشی ساخته می‌شوند در اغلب مواقع کارایی بهتری نسبت به انواع آماده موجود در بازار دارند.

پاهای شما همانند اثر انگشت شما منحصر به فرد هستند و به همین دلیل کفی و کفش طبی موجود  بازار نتایج بهینه ای را برای شما عرضه نمی‌کنند. فن آوری مدرن اسکن سه بعدی برای بدست آوردن دقیق‌ترین اندازه ممکن از پاها بسیار موثر می باشد. یک اسکن از پای شما گرفته می شود و سپس کفی یا کفش طبی به صورت سفارشی بر حسب اندازه و طرح دقیق پای شما قالب بندی می‌شوند. کفی ها و کفش های سفارشی ساخته شده عموما از بهترین کیفیت برخوردار هستند و نسبت به ارتزهای آماده برای فروش در بازار ماندگاری بیشتری دارند.

اسکن پا فن آوری ای است که برای گرفتن چاپ دیجیتالی از طرح پای شما استفاده می‌شود. این چاپ‌ها هم برای ساخت کفی و کفش طبی سفارشی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هم در تشخیص مشکلات بیومکانیکی در هنگام راه رفتن به فیزیوتراپ کمک می‌کنند. این کار با جمع آوری داده توسط حسگرهای موجود روی صفحه (صفحه ای که شما روی آن می ایستید و یا راه می روید) صورت می‌گیرد. این حسگرها زمان بندی و فشار را در ده نقطه مختلف از پای شما اندازه گیری می‌کنند.

 

اسکن پا یک سیستم نرم افزاری و سخت افزاری مدرن است که به ارزیابی و تحلیل پای شما کمک می‌کند. این تحلیل به تشخیص حرکت های غیرنرمال پا که ممکن است بخش‌های دیگر بدن را تحت تأثیر قرار دهد، کمک می‌کند.

با وجود نقش حیاتی ای که مکانیک پا در سلامتی فرد دارد، تا این اواخر نیز روشی برای سنجش دقیق عملکرد پا در حین راه رفتن وجود نداشت. پا در هنگام راه رفتن در حدود 0.8 ثانیه و در حین دویدن در حدود 0.25 ثانیه با زمین تماس دارد. که سریع تر از آن است که بتوان با چشم مسلح عملکرد نرمال یا غیرنرمال پا را تشخیص داد، حتی  پزشکان ماهر هم قادر به انجام این کار نیستند.

کفش و کفی طبی سفارشی برای کنترل عملکرد پا از مدت‌ها پیش مورد استفاده قرار می گرفت، اما برای تجویز آن‌ها از روش‌های قدیمی معاینه مثل گچ گرفتن و تحلیل ویدئویی در هنگام راه رفتن استفاده می شد. این روش‌های معاینه برای تعیین عملکرد دقیق پا در هنگام راه رفتن مناسب نیستند و در زمینه تشخیص و درمان نیز کاملاً دقیق نمی‌باشند.

فن آوری اسکن سه بعدی این امکان را فراهم می کند که به طور کامل نیروهایی که هنگام راه رفتن بر پا وارد می‌شوند را درک کنیم و زمان بندی آنها  را به دست آوریم. با مقایسه نتایج این اسکن‌ها با عملکرد ایده آل پا  و با در نظر گرفتن مواردی که در ادامه ذکر شده است، درمان مؤثر بیمار امکان پذیر است. این عوامل عبارتند از:

 • بیومکانیک پاها
 • همترازی پا
 • ارزیابی‌های وضعیتی
 • عوامل دیگر سبک زندگی مرتبط با بیماری

 

روش کار اسکن کف پایی

در ادامه نحوه کار اسکن پ برای ساخت کفی و کفش طبی سفارشی شرح داده می شود.

 1. پا بررسی می‌شود: در حالی که روی صفحه ی اسکن راه می روید، هزاران حسگر ریز، توزیع فشار را در طول زمان تماس پا با زمین بررسی می کنند.
 2. فشار پا را ترسیم می‌شود: رایانه نمایش‌های بصری فشار وارده بر کف پای شما را در هنگام راه رفتن نمایش می‌دهد. نتایج مشخص می کند که که در کدام محل فشار کم یا در کدام محل فشار زیاد وجود دارد.
 3. صافی کف پا - درمان خار پاشنه-کمر درد-پا درد-درد کف پایی-درد پاشنه -درد زانو-درد زانو کف پای صاف-چرخش پا به داخل - کفی طبی -کفی ارتوپدی-کفی خار پاشنه -ساخت کامپیوتری کفی -کفی طبی با اسکن از پا-اسکن از کف پا چاپ نتایج: سپس این اطلاعات در یک گزارش به صورت خلاصه ارائه می‌شود که می‌توان آن را چاپ کرد. یافته‌های گزارش کمک می‌کنند تا عملکرد پای شما ارزیابی شود و  مشخص می‌کند که آیا دردی که احساس می‌کنید ناشی از عملکرد نامناسب پا است یا خیر.
 4. نیاز به کفی و کفش طبی تعیین می‌شود: اطلاعات این گزارش به پزشک شما کمک می‌کند تا تعیین کند آیا به کف و کفی طبی نیاز دارید یا خیر.

وقتی مشخص شد که باید از کفی یا کفش طبی استفاده کنید، در مرکز ارتوپدی فنی مراحل  طراحی و ساخت کفی یا کفش مردانه یا زنانه آغاز می شود.

وقتی همتراز نبود پا علت عملکرد غیرعادی پا است ( که حدوداً در 70 درصد بیماران علت همین است)؛  با ارزیابی اسکن پا می‌توان حتی قبل از بوجود آمدن درد مشکلات را تشخیص داد. با کنترل و بهینه سازی عملکرد پا حتی بدون وجود درد و عملکرد غیرنرمال، می‌توانید تا حدود زیادی احتمال ابتلا به بسیاری از مشکلات آتی خود را کاهش دهید.

امروزه می‌توان یک کفش طبی ترموپلاستیک نیمه سفت و با کیفیت را که باعث حرکت طبیعی تر پا می‌شود و با استفاده از می‌توان بهتر راه رفت، را سفارش داد. این نوع کفش‌ طبی باعث هم تراز شدن و ثابت شدن استخوان‌های پای شما و بازیابی الگوی راه رفتن طبیعی می‌شود. این پیشرفت‌ها باعث شده است که کفش و کفی های طبی را راحتتر بتوان مورد استفاده قرار داد. همچنین انواع کفی طبی امروزی  بر خلاف کفی‌های طبی سنتی، به راحتی در انواع کفش‌ها جا می‌گیرند.

 

ستارخان-بین فلکه اول و دوم صادقیه-نبش بلوار شهدا صادقیه-مجتمع ولیعصر-طبقه 3-واحد8

02144273862          09126758479

نوشته شده توسط : مدیریت
HAMID NAJAFI +98-9127153329